3D Studio Max 9 Sesli ve Görüntülü Eğitim Seti Resmi Büyüt

3D Studio Max 9 Sesli ve Görüntülü Eğitim Seti

meysa7

Yeni

Yazar-AdıMeysa / Sanal Öğretim

Daha Fazla Detaylar

Bu ürün stokta yok

99,99 TL

Vergi Dahil

Eğitim Seti İle Öğretilenler

6 CD içersinde toplam 27 saatlik anlatım vardır. Anlatım hiç bilmeyen birisi tarafından da, en profesyonel kişi tarafından da kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Anlatım sade bir dil ile yapılmıştır. Set; sesli ve görüntülü video şeklindedir. Videolar konu olarak tamamlayacak şekilde tasarlanmıştır. Derslerin tamamında konu bütünlüğü hâkimdir. Bir sonraki video, yeni bir komut anlatıp, daha önceki komutları da tekrar ettirecek şekilde tasarlanmıştır. Derslerin tamamı örnekler üzerine kuruludur.

Set içersinde Modelleme de bardak, kül tablası, çay tabağı, mutfak dolabı, mutfak modelleme, sekiz katlı bina projesi, şifoniyer gibi birçok uygulama mevcuttur. Bu uygulamalar öğrenme aşamasına göre basitten(bardak, kül tablası) uzmanlığa(mutfak, 8 katlı bina projesi) doğru giden süreçtir.

1. CD ve 2.CD :
Modelleme anlatılmaktadır. Bu sayede istediğiniz bütün nesneleri, ortamları modelleyebileceksiniz.

3.CD :
Modellemeyi iyice pekiştirmek amacıyla 8 katlı bir bina projesi AutoCad ten alınıp, Max programında modellenmektedir.

4.CD :
Kaplama ve Materyaller anlatılmaktadır. Yaptığınız modeller bakıldığında hepsi bilgisayar ortamında çizilmiş olduğu nesneler olduğu belli olacaktır. Neticede ekrana baktığınızda ekranda bir sürü nesne(kutular, yuvarlaklar vs.) göreceksiniz. Halbuki biz bu nesnelerin üzerini malzeme atayarak cam olana cam malzemesi, su olana su malzemesi, metal olana metal malzemesi vs. onların gerçekçi görünmesini sağlayacağız.

4. CD içersinde cam, su, metal gibi malzemeler nasıl yapılır, anlatıldığı bölümdür. Burada dikkatinizi çekmek istediğim olay şudur:
Kitaplarda veya internet ortamında yer alan derslerde su, cam nasıl yapılır ayarlarını anlatmaktadır. Bu ezberciliktir. Yani siz kendi malzemenizi oluşturamıyorsunuz. Biz size bunları anlatırken ayarları yaparken, bunların ne olduğu, ne işe yaradığını, neden yaptığımızı anlatıyoruz. Kısaca felsefem olan Bana balık verme, balık nasıl tutulur onu öğret sözünü takip ediyoruz.

4. Cd içersinde kaplamanın nasıl yapıldığı anlatılmaktadır. Sahneyi modellediniz halı üzerine halı kaplaması, koltuk üzerine deri kaplaması, ahşap masa üzerine ahşap kaplaması vb. kaplamaların nasıl yapıldığı anlatılmaktadır. Daha önce söylediğim gibi balık vermiyoruz. Balık nasıl tutulur onu öğretiyoruz. Yani İşin mantığını öğretiyoruz.

5. CD:
V-Ray ve Tüm Ayarları, sahneyi modellediniz, kaplamayı, malzemeleri atadınız. Sonra sonuç olan renderi aldığınızda sonucun tam istediğiniz gibi olmadığını göreceksiniz. Siz ne kadar güzel modellerseniz modelleyin, ne kadar güzel kaplamaları ve malzemeleri atarsanız atayın. Gerçek gibi görüntü alamazsınız. Gerçek gibi görüntü yani Foto gerçekçilik dediğim görüntüyü almak için V-Ray kullanıyoruz. Yukarıdaki resimleri inceledi iseniz. Onların programda çizildiği belli değil. Sanki gerçek gibi ! V-Ray nasıl kullanılacak, hangi ayarları vardır. Hangi ayarı nerede kullanırsam daha iyi sonuç verir. Ayar değerleri ne olacak neye göre değişir. Bunların kapsamlı bir şekilde anlatıldığı bölümdür. V-Ray ışık sistemlerinin ne olduğu ve ayarları nelerdir ? yine anlatıldığı bölümdür.

6.CD:
5.CD ye kadar olan bölümde artık bir max profesyoneli oldunuz. Bunların haricinde size yardımcı olacak seçenekler var.

RPC : Yaptığınız çalışmaya insan, ağaç, bitki, araba koymak.

V-Ray Sun ve kamerası : Dış mekan çalışması yapanların kullandığı seçenektir. Sahneye güneş koymak için kullanılır.

Plug-in : Sahnelerde daha hızlı ve daha başarılı sonuçlar elde etmek için kullanılan yöntemlerdendir. Bunların nasıl yapıldığı anlatılmaktadır. Örnek, bir mekan çalışmasında ağaç yerleştiriyorsunuz, Sahnenize 100 ağaç yerleştirdiğinizde sonucu almak için çok uzun zaman bekliyorsunuz. Halbuki bunun yerine bir orman Plug-in kullandığınızda size zamandan tasaruf etmenizi sağlatmadır.

Bunların haricinde CD lerde 100 lerce uygulama ve konu mevcuttur. Bahsettiğim konular ile ilgili videoları örnek videolar kısmından görebilirsiniz.

yorumları