-25% SİSTEM VE NETWORK MÜHENDİSLİĞİ Resmi Büyüt Kitap Önizleme

SİSTEM VE NETWORK MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİM KİTABI

KODLAB YAYIN KODLAB YAYIN

KDLNT2021

Yeni

Yazar-AdıKayhan KIRBAŞ
ISBN9786257440233
Ebat15 x 21
Sayfa-Sayısı376
Basım-Yılı2022
Ağırlık415 gr

Daha Fazla Detaylar

45,00 TL

Vergi Dahil

60,00 TL Vergi Dahil

-25%

E Kitap Satınal

Hepimizin bir network’te olduğu günümüzde, içinde bulunduğumuz teknolojiye ve bilgi sistemlerine ne kadar hâkimiz? Bilgisayarları yönetirken, bir sistem donanımı satın alırken, endüstriyel standartlardaki bir sistemi kurarken ve yönetirken aklınıza takılan sorularınızın hepsine artık tek bir kaynak ile cevap bulabilirsiniz.

 

Sektördeki bilgi kirliliğinin yoğun olduğu günümüzde, sağlam bir temel oluşturabilecek bilgiye sahip veya sorun çözmeye yarayacak kaynaklara erişim her zaman mümkün olmamaktadır. Bu kitap ile kişisel bilgisayarla ilgili temel bilgilerden başlayarak endüstriyel standartlardaki sistemlere kadar geniş bir yelpazeyi inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Özenle seçilen görseller ile konuları daha kolay kavrayacak ve sistem donanımlarına aşinalık kazanacaksınız. Bilgisayar mühendisliğinin branşlarından biri olan sistem ve network mühendisliği alanında karşılaşılabilecek birçok konuya hâkim olabileceksiniz.  

 

Siber güvenliğin de temelini oluşturan konuları barındıran bu kaynak; ileri düzey güvenlik ve gizlilik önlemlerinin alınması, network trafiği ile ilgili yapılandırma ve kriptoloji ile ilgili çalışmalarda da bir rehber görevi görecektir.

 

Önemli Başlıklar

Bilgisayarların Gelişim Süreci

Bilgisayarların Çalışma Prensipleri

Donanım Seçimi Ve Yönetimi

Windows İşletim Sistemi Yönetimi

Network Topolojileri

İleri Düzey Gizlilik Ve Güvenlik Önlemleri

İleri Düzey Sistem Ve Network Hızlandırma

Kriptoloji

Veri Yok Etme

Sunucu Sistemleri

Ağ Bileşenleri Ve Mimarisi

Network Hesaplamaları

Network Dinleme Ve Paket Okuma

Scrıpt Programlama

Görev Zamanlama

Sunucu İşletim Sistemleri Ve Mimarisi

Sistem Ve Network Uzmanlığı

Veri Merkezi Yönetimi

KAYHAN KIRBAŞ

Disketlerle kurduğu Windows 95 bilgisayarı ile başlayan serüveni, lisans eğitiminin ardından İstanbul’un önde gelen bilişim, medikal ve medya holdinglerinde mühendis, müdür ve üst düzey yönetici kariyeriyle sürdü. Microsoft, Linux, Cisco, EMC, EC-Council, CompTIA vb. otoritelerin eğitimlerinde üstün başarılar elde etti; banka ve GSM operatörleri gibi kritik ve büyük sistemlerin bilgi güvenliği ve sistem mimarilendirme çalışmalarında etkin rol ve ödüller aldı, eğitimler verdi; Ege Bölgesi Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinin bitirme tezlerini notlandıran kurul komitesinde görev aldı; çeşitli bilgi güvenliği seminerlerinde konuşmacı oldu. ÖDTÜ, Boğaziçi ve İTÜ’nün çeşitli eğitimlerini aldı; diğer üniversitelerde makale ve müfredat yayınladı.


Şimdilerde doğum yeri olan İzmir’de ve bir teknokentte faaliyet gösteren, T.C. Savunma Başkanlığı’na bağlı Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi içinde yer alan bir siber güvenlik firmasının kurucusudur.


Kişisel Verileri Koruma Kanunu, ISO 27001 Bilgi Güvenliği, penetrasyon testleri ve güvenlik yazılımları alanlarında AR-GE projeleri üretmekte; yurtiçi ve dışında kurum ve kuruluşların siber güvenlik çalışmalarını yürütmektedir.


Sistem ve Network Mühendisliği yanı sıra Etik Hacker’lık eğitimleri de vermektedir.

yorumları