-25% TENSORFLOW İLE DERİN ÖĞRENME Resmi Büyüt Kitap Önizleme

TENSORFLOW İLE DERİN ÖĞRENME EĞİTİM KİTABI

KODLAB YAYIN KODLAB YAYIN

KDL0300

Yeni

Yazar-AdıÜmit Tunç
ISBN9786052118566
Ebat15 x 21
Sayfa-Sayısı160
Basım-Yılı2021
Ağırlık183 gr

Daha Fazla Detaylar

33,75 TL

Vergi Dahil

45,00 TL Vergi Dahil

-25%

E Kitap Satınal

Sıkı durun, sizinle derin bir yolculuğa çıkacağız.

Bu yolculukta şoförümüz siz, muavininiz biz olacağız.

Yapay zeka ve derin öğrenme hususundaki örneklerle belirlediğimiz bu kaynak ile hem bu işin matematiğini, hem de tasarım aşamasına kadar olan aşamaları göreceksiniz. Günlük hayatta kullanılan canlı örneklerle ilham verebileceğini düşündüğümüz çalışmaları sizlerin huzuruna büyük bir özveriyle sunmanın gururunu yaşıyoruz.

Belki de gelecekteki yeni mesleğinizin adını koyacağınız, belki de hayal gücünüzü pekiştireceğiniz, belki de yeni bir girişimin basamaklarını atacağınız bu güzide eseri yalnızca okumakla ve faydalanmakla kalmayın; yazarı olan ve bu alanda çalışmalar yapan bizlere de projelerinizi, hayallerinizi ve girişimlerinizi gönderin. Hatta bizlere iş teklifinde dahi bulunabilirsiniz. Sizlerden gelen harika fikirleri büyük bir heyecan ile bekliyoruz.

Ülkemiz adına iyi şeyler üretmeyi amaç edinmiş ve farklı düşünen geleceğin yapay zeka uzmanlarına yararlı olması ümidiyle…

Gelişen yeni dünyada yapay zeka ve derin öğrenme isimlerini daha sık duyuyor, bu husustaki girişim hikayelerine daha fazla rastlıyoruz. Biz, bu hikayelerin kendi ülkemizde de daha fazla olmasını ümit ederek özenle hazırlanmış bir kaynak sunmanın heyecanı içerisindeyiz. Yapay zekaya ilgi duyan ve bu konuda teknik bir donanıma sahip olmak isteyen kişilerin bir baş ucu kaynağı niteliğinde olacağını düşündüğümüz bu eser, günümüzdeki en popüler dillerden olan Python alt yapısıyla TensorFlow'un inceliklerini öğreten ve canlı örnekle siz değerli geliştiricilerin hizmetine sunulmuştur.

Yapay zeka ve derin öğrenmenin temellerini atıp ileriye taşıyabileceğiniz uygulama temelli bu kitap ile yapay zeka teorisini benimseyecek, hem de pratiği ve uygulama alanlarını pekiştirerek yapay zeka dünyasına adım atmış olacaksınız.

Maddeler

1. Yapay Zeka (Artificial Intelligence)

2. Derin Öğrenme (Deep Learning)

3. Yapay Nöronlar (Artificial Neurons)

4. Derin Öğrenme Katmanları (Deep Learning Layers)

5. Konvolüsyonel Sinir Ağları (Convolutional Networks)

6. Görüntü İşleme (Image Processing)

7. HaarCascade

8. Makine Öğrenmesi (Machine Learning)

9. Tensorflow

10. OpenCV

11. Nesne Tanıma (Object Detection)

12. Derin Öğrenme Modeli Üretme (Deep Learning Model Traning)

13. Veri Artırma (Data Augmentation)

14. Veri Setleri (Datasets)

15. Üretken Rakip Ağlar (Generative Adverserial Networks) (GANs)

16. Keras

17. Optik Kağıt Tanıma Projesi

18. Mnist Veri Seti Oluşturma Projesi

19. Ve daha fazlası...

Ümit TUNÇ

Gaziantep doğumlu olan yazarımız, ilk ve orta öğrenimini Gaziantep’te tamamladı. Ön lisans eğitimini yine Gaziantep Üniversitesi’nde yaptı. Daha sonra fakülte eğitimini Anadolu Üniversitesi’nde tamamladı. Gaziantep bünyesinde birçok kurum ve kuruluşta eğitimci olarak görev yaptı. Eğitimcilik kariyerinde birçok projeye imza attı. Radyum, HebimOS, Pelinom+, ParalelOS geliştirdiği projelerden bazılarıdır. PHP alanında bir adet framework’ü bulunmaktadır. Multidisipliner bir yapıya sahip olan yazar 14 farklı branşta eğitim vermektedir.

yorumları


(1)
%100
(0)
%0
(0)
%0
(0)
%0
(0)
%0
Ortalama 5 (1)
y y
17.03.2021
teşekkürler....
kitapta emeği geçen tüm herkese teşekkür ederim içerik olarak zengin olması büyük bir avantaj

Bu yorumu beğendiniz mi Hayır 0