-25% SQL SERVER 2019 Resmi Büyüt Kitap Önizleme

SQL SERVER 2019 EĞİTİM KİTABI

KODLAB YAYIN KODLAB YAYIN

KDL00255

Yeni

Yazar-AdıSelçuk Özdemir
ISBN9786052118498
Ebat15x21
Sayfa-Sayısı264
Ağırlık302 gr

Daha Fazla Detaylar

33,75 TL

Vergi Dahil

45,00 TL Vergi Dahil

-25%

E Kitap Satınal

Microsoft'un veri platformu SQL Server 2019, çığır açan özellikleri ve yenilikleriyle karşımızda. Geliştirilmiş performans yetenekleri, güvenlik, entegre raporlama ve analitik yetenekleri; SQL Server 2019’un bu yenilikleri arasında.

Yazılım geliştiriciler için veri tabanını bilmek, bunu yönetmek işin en önemli parçasını oluşturmaktır.  Kitabın içerisinde yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz birebir örnekler bulacaksınız. Sorguları ve adımları birebir uygulamanız halinde sonuca ulaşabileceksiniz. Kurumunuzun eksiksiz bir resmini görmek için ilişkisel, ilişkisel olmayan, yapılandırılmış ve yapılandırılmamış verilerinizde Apache Spark’ı yerleşik olarak içeren SQL Server 2019’u kullanıp sorgular yürütebilir, tüm verilerinizden iç görüler elde edebilirsiniz.

SQL Server 2019, hızlı ve güvenilir bir veri tabanı olarak karşımıza geldi. Gerçekten birçok veri tabanına göre kolay kullanımı, hızı ve güvenliği ile SQL Server rakiplerinin çok önündedir. Bu kitapta sizlere, kolay ve etkili bir kullanım sunan SQL SERVER 2019’u anlatmaya çalıştım.

SQL Server 2019, güçlü SQL Server'ın en son sürümüdür. 2019, çok sayıda yeni özelliğin yanı sıra mevcut özelliklerde yapılan geliştirmelerle birlikte heyecan verici bir SQL Server Veri Platformu sunmaktadır. Bu kursta, SQL Server 2019'daki tüm yeni özelliklerini ve geliştirmelerini inceleyebilecek ve bu özellikleri nasıl kullanabileceğimizi uygulamalı olarak öğrenebileceksiniz.

  

Veri tabanı kavramı

SQL Server kurulumu

T-SQL

Veri tipleri

İlişkisel veri tabanı

Tablo kavramı

Join

View

Stored Procedure

Fonksiyonlar

Full Text Search

Veri işleme sorguları

Trigger

Synonyms

İstatistik

Linked Server

Index

XML

Xquery

Yedekleme

Güvenlik

Snapshot

Policy Management

Selçuk ÖZDEMİR

Yazarımız Ankara doğumludur. 17 yaşında başlayan bilgi teknolojileri sevdası yirmi yıldır devam ediyor ve bitecek gibi de görünmüyor. Microsoft .Net teknolojilerini 2002 yılından günümüze kadar takip eden yazarımız. Microsoft teknolojilerini seven birisi olarak on beş yıldan fazla sürede epey yazılım geliştirmiş, birçok kurum ve kuruluşa eğitim ve danışmanlık hizmeti vermiştir. Yurtdışında da birçok proje yürütmüştür.


Son beş yıldır da proje yöneticiliği yapıyor. Kariyer hayatı boyunca, bu işe gönül vermiş kişilere destek olması amacı ile kitaplar yazan yazarımızın ilk kitabı 2008’de baskıya girmiştir. Makaleler yazarak güncel deneyimlerimi okurlarıyla paylaşmıştır. Kariyer odaklı üniversitelerde sunum yaparak özellikle mühendis adayı arkadaşlarımıza deneyimlerimi aktaran yazarımız; MCPD, MCSE, MCT sertifikalarına sahiptir.

yorumları


(1)
%100
(0)
%0
(0)
%0
(0)
%0
(0)
%0
Ortalama 5 (1)
m m
17.03.2021
merakla bekliyorum
bugün sipariş verdim ve merakla bekliyorum :)

Bu yorumu beğendiniz mi Hayır 0