-30% GENÇ MUCİTLER 2 Renkli 7 yaş ve Üzeri Resmi Büyüt Kitap Önizleme

GENÇ MUCİTLER 2 Renkli 7 yaş ve Üzeri

KODLAB YAYIN KODLAB YAYIN

KDL066

Yeni

Yazar-AdıA.Raşit Petekçi
ISBN9786059118996
Ebat22 x 22
Sayfa-Sayısı48

Daha Fazla Detaylar

21,00 TL

Vergi Dahil

30,00 TL Vergi Dahil

-30%

E Kitap Satınal

Teknoloji artık büyüklerin tekelinden çıkıp; gençlerin, çocukların dünyasına inmeye başladı. Bu değişimin hepimiz farkındayız. Fakat sadece farkında olmak yetmiyor. Düşünen, kodlayan, üreten nesillere olan ihtiyaç günümüzde devletin de desteği ile genç yaş aralığına kodlama, elektronik, robotik ve teknolojik eğitim konularının öğrenilmesini zorunlu kıldı. Biz de Genç Mucitler kitap serisinde anlaşılır bir dil ve eğlenceli görsel çizimler ile erken yaş gruplarının bu konuları öğrenmesine katkı sağlamak istedik.

Kitapta, basit seviyeden orta seviyeye kadar projelere yer verilmiş, böylelikle çocukların girişimci ve üretken yönleri ön plana çıkarılmak istenmiştir. Eserde yer alan projeler seçilirken, çocukların, projeleri günlük hayatta kolaylıkla yapabilmeleri ve projelere ait ürünleri kolaylıkla tedarik edebilmeleri amaçlanmıştır.

STEM ve Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uyumlu olan içeriklerimiz sayesinde kitaplarımız, hem çocuklarını bu konuda yönlendirmek isteyen ebeveynler için hem de eğitmenlerimiz için güzel bir kılavuz olacaktır.

1-Buton ile Led Kontrolü
2-Potansiyometre ile Ses Kontrolü
3-Yalan Makinası
4-Gelsin Işık, Dönsün Motor
5-Kırmızı Mavi, Kırmızı Mavi
6-Ne Olursan Ol 5 Volt Çıkarsın
7-Potansiyometre ile Led Parlaklığı Kontrolü
8-Seri ve Paralel Anahtarlar
9-Diyotu Ters Bağlama

yorumları