Yazara göre ürün listesi: FARUK ÇUBUKÇU

Faruk Çubukçu, İşletme fakültesi lisans (AÜ) ve yüksek lisans (DEU) eğitiminin ardından Yönetim Bilişim Sistemleri (DEU) yüksek lisans eğitimi almıştır. Yazılım ve sistem yönetimi konularında başta Microsoft olmak üzere çeşitli firma ve ürünlerin uzmanlık eğitimlerine katılmış ve sertifikalarını almıştır.


1984 yılından beri bilişim sektöründe çalışmaktadır; ülkemizin ilk Microsoft sertifikalı profesyoneli ve eğitmenlerindendir (Microsoft Certified Trainer). Microsoft’un MCSE ve MCAD sertifikasına dünyada ilk sahip olanlar arasındadır (Early Achiever ve Charter Members).


Windows işletim sistemleri, Microsoft Office, Microsoft Excel, Server ve Yazılım Geliştirmeye (developer) yönelik olarak başta büyük kurumlar ve şirketler olmak üzere eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.


Bilgisayar terimleri sözlüğünden başlayarak, kullanıcıların bilgisayar teknolojilerinde yetkin olmalarını sağlayacak çok sayıda kitap yazmıştır; 1984 yılında bilgisayar terimleri sözlüğü, 1993 yılında Microsoft Excel, 1997 yılında Microsoft Office, Microsoft Access ve Visual Basic kitapları yayınlanmıştır. Ardından Windows işletim sistemi, SQL Server ve son olarak bilgi güvenliği alanında kitapları yayınlanmıştır.


BT uzmanlığının bir “yaşam tarzı” ve “sürekli geliştirme” gerektiren bir alan olarak yazar; kendi firmasıyla eğitim ve danışmanlık çalışmalarını sürdürmektedir. 

Toplam 1 - 1 ürün