Basın Bülteni
SAP BW
Üst Başlık
: Türkiye'nin İlk ve Tek SAP BW Modülü Kitabı
ISBN
: 978-605-9118-699
Barkod
: 9786059118699
Eserin Dili
: Türkçe
Yayına Hazırlayan
: Barış ELİTOĞ, Hüseyin ÜSTÜNEL
Grafik Sorumlusu
: Mustafa Said Şahin
Kategori
Kağıt Bilgisi
: 1. Hamur
Çıkış Tarihi
: 28.6.2016
Baskı Sayısı
: 1
Sayfa Sayısı
: 344
Ebat(x, y mm)
: 15 x 21
Fiyat
: 33,00
Video(Ekleme Kodu)
Henüz video eklenmemiş.
Kitap Hakkında
Bu kitap, SAP BW sistemini kendi kendine öğrenmek isteyenler için yazılmıştır. Kitapta veri ambarı, OLTP ve OLAP sistemleri, SAP BW sisteminin mimarisi nasıldır gibi konuları anlatılmaktadır. Ayrıca BW sistemi ile kaynak sistemler arasındaki bağlantıların farklı teknolojik arayüzlerle nasıl yapılabileceği anlatılmış ve örnek olarak Excel bağlantısı, SQL veritabanı bağlantısı ve SAP sistemi bağlantısı verilmiştir. SAP BW sistemi üzerinde çok hızlı bir şekilde proje geliştirmeyi ve SAP’de yer alan finansal ve lojistik modüllerden BW’e veri çekecek yapıların ve sorguların toplu bir şekilde aktifleştirilerek kullanıma alınmasını mümkün hale getiren hazır içerik fonksiyonları anlatılmıştır. BEX tasarım aracı ve Bex Analyzer aracı ile raporlar nasıl yürütülür, detaylı bir şekilde işlenmiştir.

• BW Sistemine Giriş
• Kaynak Sistem Bağlantıları
• Veri Modelleme
• Hazır İçerik
• Veri Çekme İşlemleri
• Proses Zincirleri
• Temel Raporlama
• Kaynak Sistemde Kullanıcı Çıkışları
• BW Sisteminde Kullanıcı Çıkışları
• Taşıma Yönetimi
Yazar(lar) Hakkında
Taner YÜKSEL
Yazarımız 1976 yılında Kayseri’de doğdu, 1999 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2009 yılında Sabancı Üniversitesi’nde Turquality Yönetici Geliştirme programına katıldı ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Finans Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı. Ekibiyle birlikte dijital teknolojiler ve nesnelerin internetine yönelik HANA sistemi üzerinde Türkiye’nin ilk SAP sertifikalı çözümünü geliştirdi. SAP’nin tüm lojistik ve finansal modüllerinde danışmanlık ve proje yöneticiliği görevlerinde bulundu. SAP Akademi eğitmeni de olan yazarımız halen kendi kurduğu şirkette inovatif iş çözümleri geliştirmek için çalışmalarına devam etmektedir.
Sevil TAŞ
Yazarımız 1985 yılında İzmir’de doğdu. 2004 yılında İzmir Kız Lisesi’nden, 2008 yılında ise Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. SAP SD ve SAP BW sertifikalarına sahiptir. Özel bir şirkette 2008 yılından bu yana yönetici pozisyonuyla profesyonel yaşamını devam ettirmektedir. İyi derecede İngilizce bilgisine sahiptir. Finansal analiz, risk yönetimi ve iş zekası konuları ile ilgilenmektedir.
Özcan FERHAT
1981 yılında Manisa’nın Akhisar ilçesinde doğdu ve küçük yaşlarda gittiği Almanya’da uzun yıllar yaşadı. 2007 yılında Almanya’nın University of Applied Sciences Frankfurt am Main Üniversitesi’nin Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Almanya’da birçok iş ve projede görev aldıktan sonra 2010 yılında Türkiye’ye temelli döndü ve özel bir şirketin Bilgi Teknolojileri biriminde çalışmaya başladı. Bulunduğu şirkette IT sistemlerinden ve SAP BASIS kısmından sorumludur. SAP ERP, BW ve Solution Manager sistemlerini izleme, raporlama, performansı iyileştirme, yetkilendirme, sorun çözme gibi günlük işlere paralel olarak BASIS projelerini yönetmekte ve ERP, BW projelerine teknik destek vermektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Mehmet Özgür ÜNAL
Yazarımız 1986 yılında İzmir’de doğdu. 2009 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. SAP MM ve SAP SD sertifikalarına sahiptir ve SAP Community Network’de yazarlık yapmaktadır. 2010 yılı itibari ile özel bir şirkette SAP Lojistik modülleri uyarlama ve geliştirme üzerine projelerde yer almaktadır. SAP ERP yanında BW eğitimi alan yazarımız, Satış ve Dağıtım, Malzeme Yönetimi ve Karlılık konulu iş zekası projelerinde yer almıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır.
Aytül Korkut ŞENTÜRK
Eskişehir doğumlu yazarımız, orta öğrenimini İzmir Buca Anadolu Lisesi’nde, lisans eğitimini ise 2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde ‘’Yüksek Lisans’’ eğitimine devam etmektedir.

İyi derecede İngilizce ve Almanca bilgisine sahip olan yazarımız, stratejik planlama, optimizasyon, iş zekası ve endüstri 4.0 konuları ile ilgilenmektedir.

2009 yılında “Bütünleşik Pazarlama Ve Üretim Faaliyetleri İçin Önerilen Matematiksel Programlama Yaklaşımı” ve 2016 yılında “Kısıtlı Üretim ve Değişken Talep Koşullarında Fiyat Optimizasyonu: Gıda Sektöründe Bir Uygulama“ çalışmaları ile Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği (YAEM) kongrelerinde yer almıştır.

2014 yılında SAP ABAP, 2015 yılında ise SAP BW sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. 2016 yılında Yayınevimizden yayınlanmış olan “Türkiye’nin ilk Türkçe SAP BW Kitabı” yazar kadrosunda yer almıştır.